Genital bölge beyazlatma çok sık tercih edilen bir uygulamadır. Kadın genital bölge doğrultusunda çeşitli sebeplere bağlı olarak kararmalar meydana gelebilir. Buna karşı kararmaları kaldırmak amacıyla yapılan işlemler olmaktadır. Özellikle son zamanlarda estetik uygulamalar arasında karşımıza çıkıyor.

 Bu doğrultuda gerçekleşen yöntemler arasında yer alan genital beyazlatma işlemi cilt yapısına göre farklılık göstermektedir.

Çeşitli nedenlerle ortaya çıkan kararmalar arasında genellikle hormonal dengenin bozulması ve doğum kontrol gibi ilaçların tercih edilmesi meydana geliyor. Aynı zamanda meydana gelen tahriş ve terleme sorunları da bu alanda karşımıza çıkıyor. Gerçekleştirilen aşamalar doğrultusunda herhangi bir zararı olmadığı ortaya çıkmaktadır.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Neden Yapılır?

Lazerle genital bölge beyazlatma işlemi son zamanlarda estetik işlemler arasında yerini alarak aynı zamanda kişiler üzerinde özgüven kaybının büyük nedenleri arasında yerini alıyor. Meydana gelen durumlar sonucunda kişiler bundan rahatsızlık yaşayarak beraberinde beyazlatma işlemine yönelmektedir. Mevcut bu sebepler arasında genel olarak nedenler yer alır;

  • İleri yaşlanma soruları,
  • Kilo alma doğrultusunda vajinal bölge üzerindeki kararma meydana gelir.
  • Doğru iç çamaşırı seçememek.
  • Genetik olarak karşımıza çıkan faktörler,
  • Genital bölgede yer alan enfeksiyon gibi durumlarda aynı zamanda beraberinde kararma oluşturuyor.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Nasıl Yapılır?

Karbondioksit lazer beraberinde genital bölge beyazlatma ile 25 dakikalık bir süreç haline gelmektedir. Lokal anestezi karşısına gerçekleşen işlemler tamamen acısız ve ağrısız olarak meydana geliyor. Ortalama olarak tek seans ile sonuç alınabilir ancak çoğunlukla 2 ya da 3 seans gerçekleşmektedir. İşlem öncesinde kişiler en az 3 gün önceden dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar yer alır. O bölgeye hiçbir şekilde kozmetik ürün sürülmemelidir.

Mevcut tedavi hiçbir şekilde cilt üzerinde olumsuz bir etkiye yol açmaktadır. Uygulama esnasında cilde göre uygun bir lazer seviyesi belirlenmektedir. Beyazlatma işlemi sonrası süreç günlük yaşama uygun bir şekilde olmaktadır. Bu duruma ek olarak doktor tarafından konu dahilinde verilen önerilere dikkat edilmesi gerekir. Belli bir süre cinsel ilişkiden uzak durulması gerekir.

Lazerle Genital Bölge Beyazlatma Kaç Seanstır?

Genital bölge kararması doğrultusunda kişiler pek çok soru sormaktadır. Bunlardan birisi ise uygulama süreci haline geliyor. Bahsedilen mevcut uygulama tek seansı bir işlemdir, ardından cilt üzerine çeşitli soyulmalar ile kendini gösterir. Bunun beraberinde bazı kişilerde birden çok seans uygulanması gerekebilir. Net sonuç için ortalama 1 ay geçmesi gerekecektir.

Detaylı bilgi almak için https://ozgukeskinyilmaz.com/mersin-lazerle-genital-bolge-beyazlatma/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir