LABİOPLASTİ (Estetik Vajen İç Dudak Küçültme Operasyonu)

Günümüzde kadınların dış genital organlarının görünümünü beğenmemeleri, bu bölgenin estetik operasyonlarını gündeme getirmiştir. Normalde genel kanı; vajen dış dudaklarının iç dudaklarını tamamen örtmesi gerektirdiğidir.

Vajen iç dudaklarının büyük, geniş, kahverengi olduğunu düşünen kadınlar cinsel açıdan özgüvenlerini kaybedebilirler. Ayrıca iç dudakların büyüklüğü durumunda dar kıyafet ve mayo giyime, bisiklete binme ve oturma gibi günlük aktivitelerde rahatsızlık hissedebilirler. Ayrıca cinsel ilişki sırasında ağrı ve acı oluşabilir. Özellikle genç kızlarda iç dudak büyüklüğüne bağlı hijyen açısından problemler yaşayabilirler. Sık tekrarlayan enfeksiyonlar, iç çamaşıra sürtünmeye bağlı kızarıklık ve tahriş olma sıkıntısı yaşayabilirler. Oysa bu durumdan 30-40 dakikalık estetik cerrahi operasyonla kurtulmak mümkündür.

Labioplasti ( vajen iç dudak küçültme operasyonu) hastaya uygunluk durumuna göre genel ya da lokal anestezi altında uygulanabilir. Hastalar 5-6 gün gibi kısa bir sürede günlük aktivitelerine dönebilirler. Dikişlerin alınmasına gerek yoktur. 2-3 haftada kendiliğinden erir. Genç kızlara rahatlıkla uygulanabilir. Çünkü operasyonun kızlık zarıyla ilgisi yoktur. Operasyon normal doğuma engel değildir. Hastanın durumu ve isteğine göre tecrübeli hekimler tarafından yapılırsa hem estetik hem de işlevsel açıdan sonuçlar yüz güldürücüdür.

Detaylı bilgi ve fiyat almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.