mersin kadın doğum

Genital Bölge Dış Dudak Dolgusu Nedir, Nasıl Yapılır?

Vulvar bölgede dış dudakların kırışık ,buruşuk ve sünmüş halde olması nedeniyle genital bölge dış dudaklara dolgu işlemleri yapılmaktadır.Kadınlarda yaşlanma ile birlikte kadınlarda genital bölge dış dudaklarda, kırışıklık, sarkma veya çöküntüler görülebilmektedir. Bu nedenle dış dudaklara dolgu işlemleri yapılabilir. Büyük dudak dolgusu, Labium majus enjeksiyonu veya Labia majora dolgusu adlandırılabilir.

Genital Bölge Dış Dudaklar Neden Sarkar?

  • Kişinin genetik olarak kollajen bağ dokusunun iyi olmaması
  • Sigara
  • Alkol
  • Sürekli mantar enfeksiyonuna bağlı kaşıntılar
  • Hızlı kilo alıp verme
  • Kronik irritasyon (tahriş)
  • Yaşlanma ve menapoz

Genital Bölgede Büyük Dudak Dolgusu

Bu işlem iki şekilde yapılabilir.

  1. Genital bölgeye yağ enjeksiyonları:  Karın,bacak veya kalçadan alınan yağ dokusu inceltilerek vajina dış dudaklara lipofiling kanülü ile enejkte edilir. Böylece genital bölgeler daha dolgun hale gelir. Verilen yağ enjeksiyonları  6 ay içerisinde %50 oranında erir. Daha sonrasında kalan yağ dokusu kişinin kendi dokularının yapısına bağlı olarak yıllarca kalır.
  2. Genital bölgeye hyalüronik asit enjeksiyonu :  Genital bölge dış dudaklara hyalüronik asit enjeksiyonu ile dudaklar daha dolgun hale getirilir. Bu işlem klinik ortamında lokal anestezi eşliğinde yapılır. Dolguların kalıcılık süresi genellikle 1 yıldır.

Genital Bölge Sıkılaştırma

Dış dudaklara uygulanan lazer veya radyofrekans uygulaması ile  sarkmış ve büzüşmüş olan dış dudaklar daha gergin hale getirilebilir. Dış genital bölgede kolajen bağ dokusu artışına bağlı olarak büyük dudaklar, daha parlak ve gergin yani gençleşmiş bir görünüm kazanırlar. Bazen aynı seansta genital bölge renk açma işlemleri de yapılabilir.

Böylece dış dudaklar daha genç,sağlıklı ve canlı bir görünüm kazanırlar. Kadının psikolojik olarak kendine güveni yerine gelmiş olur. Genital bölge dolgusu ve iç dudak estetiği yani Labioplasti mersin ile birlikte yapıldığında ‘Barbie vajina’ görünüm elde edilmiş olur.

Genital bölge dış dudak dolgusu ile ilgili detaylı bilgi almak ve mersin kadın doğum doktorundan randevu almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir