barbie vajina
barbie vajina
slim woman dressed in white panties, holding a red flower in her hands, close-up. Gynecology, menstruation, the concept of genital health

Barbie Vajina Estetiği

Barbie Doll Vagina teriminin Türkçesi Barbie Vajina Estetiği; gereğinden fazla irileşmiş, yağ dokusunun bölgesel olarak toplandığı, deride bollaşma ve sarkma problemi olan vajinanın tüm estetik problemlerinin giderilmesi ve istenilen görünüme ulaştırılması için yapılan işlemlere verilen addır.

Barbie vajina terimi, kadın bedeninin güzelliğinin estetik görünüme en yakın olan Barbie oyuncak bebekleri ile ilişkilendirilmesinden doğmuştur. Vajinanın dümdüz, kıyafetlerden belirgin olmayan, sıkı ve kapalı görünümü halk arasında bu şekilde adlandırılmaya başlanmıştır.

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Barbie vajina estetiği nedir; diye bakıldığında bir dizi işlemden söz etmek mümkündür. Öncelikle tedavinin bireyin yaşadığı genital estetik problemlerine göre doktoru tarafından planlandığı bilinmelidir. Buna göre bireyin var olan estetik problemleri dikkate alınarak;

  • Labioplasti operayonu
  • Klitorisin fazla derisinin alınması
  • Liposuction ve yağ dolgusu gibi işlemler yapılmaktadır.

Labioplasti

Vajinanın dış kısmında yer alan büyük dudaklar ve bu yapının hemen altında bulunan küçük dudaklar tıpta Labium olarak adlandırılmaktadır. Bu yapıların bir jinekoloji operatörü tarafından yeniden şekillendirilerek estetik hale getirilmesi işlemine ise Labioplasti denilmektedir.

Dudakların doğum veya kilo değişimi gibi herhangi bir nedenden dolayı sarkması, deri fazlalığı ve şekil deformasyonuna uğramış olması gibi durumlarda birey bu tedaviyi yaptırabilir.

Barbie vajina tipi bir görünüm için yapılan labioplasti operasyonunda vajinanın iç dudaklarını tamamen örten ve klitorisin büyük kısmını kapatarak içine alan bir dış dudak yapısı yapılır ve iç dudaklar dümdüz dışarı sarkmayan bir hale getirilir.

Klitoris Estetiği

 

Bir bireye vajina estetiği operasyonu uygulanırken genellikle klitoris diğer yapılar küçültüldüğünde fazla öne çıkan ve deri fazlalığı olan bir görünüm kazanır. Estetik olmayan bu görünümü ortadan kaldırmak adına klitoris yapısının üstündeki fazla deri alınarak daha küçük bir form kazandırılır.

Klitorisin kadın cinselliğinde en önemli haz bölgesi olması sebebiyle kadınlar bu estetik işlemden ‘hazzın azalması’ ‘hissizlik oluşması’ gibi endişeye kapılırlar. Ancak işlem sadece deri dokusuna uygulanır. Kan damarları ve sinir doku bu uygulamadan zarar görmez.

Hatta aksine klitoris yapısı daha da ön plana çıktığı ve derisi inceldiği için cinsel hazda artış olacaktır.

Liposuction ve Yağ Dolgusu

Estetik işlemlerin pek çoğunda liposuction ve yağ dolgusunun bir arada kullanıldığı ‘yağ transferi’ tekniği oldukça başarılı bir işlemdir.

Bu işlemde vajinanın üst bölgesinde birikmiş olan yağ dokusu alınarak bölge dümdüz bir hale getirilir. Ardından vajinanın daha ön plana çıkması ve dış dudakların iç dudakları kapatarak dolgun, dümdüz bir form kazanması için üst bölgeden alınan yağ dokusu bu kısma küçük miktarlarda enjekte edilir.

Bu uygulama sırasında kullanılan dolgu malzemesi bireyin kendi vücudundan elde edilen yağ dokusudur. İşlem genel anestezi altında yapılır ve 1 saat gibi kısa süreli bir operasyondur.

Uygulama sırasında mikro kanüller kullanıldığı için kişide ameliyat izi olmaz.

Barbie Tip Vajina Nasıldır?

Barbie vajina tipi; iç dudakların kısa ve düz olması, karşıdan bakıldığında görülmemesi, klitorisin ince ve çok az bir bölümünün görünür olmasıdır. Dış dudaklar düz, dolgun ve diğer yapıları örter biçimdedir. Vajinanın açıklığı tamamen kapalı durur.

Farklı pek çok toplumda en çok beğenilen vajina görüntüsüdür.

Barbie Vajina Estetiği Kimlere Yapılır?

  • Bireyin kendi vajina görünümünden hoşlanmaması
  • Kilo değişimleri nedeniyle dış ve iç dudaklarda sarkma
  • Doğum sonrası şekil deformasyonu
  • Vajina kaslarının genişlemiş olması
  • Cinsel hazda zamanla azalma meydana gelmiş olması
  • Klitoriste deri fazlalığı gibi problemlere sahip bireylere Barbie vajina estetiğiyapılabilir.

Bireyin sağlık koşullarının Barbie vajina ameliyatı için uygun olup olmadığı ilk muayene sonrası yapılan tetkikler ile belirlenmektedir. Bu sayede olası bir risk faktörü bireyin hekimi tarafından tespit edilir ve operasyon planı buna göre oluşturulur.

Barbie Vajina Estetiği Riskleri Nelerdir?

Bu operasyonu geçiren bireylerde ilk günler geçici birtakım belirtiler oluşabilir. Bu belirtiler kendiliğinden birkaç gün içerisinde iyileşir.

Operasyonun getirebileceği ciddi risk faktörleri muayene sonrası yapılan tetkikler ile operasyon öncesi dönemde tespit edilmektedir. Eğer riskli bir durum söz konusu ise bireyin doktoru işlemi yapmaktan vazgeçecektir. Bu nedenle; operasyon riskli olmayan, uzman doktor kontrolünde güvenle gerçekleştirilen bir tedavi metodudur. Var olan diğer risk unsurları tüm cerrahi işlemler için geçerlidir.

Barbie Vajina Estetiği Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Barbie vajina estetiği yaptıranlar, uygulama sonrası doktorlarının belirttiği tüm durumlara karşı dikkatli olmalıdır. Bu sayede iyileşme süreci konforlu ve komplikasyon gelişmesi açısından güvenli bir süreç haline gelecektir.

Uygulama sonrası ilk günler ağrı şikayeti olabilir. Bunun için bireyler doktorları tarafından kendilerine reçete edilen ağrı kesiciden başka bir ilaç kullanmamalıdır. Bazı ağrı kesiciler bu süreçte komplikasyonlara neden olabilir. Bu nedenle eğer başka bir ilaç kullanılmak isteniyorsa mutlaka öncesinde birey doktoruna danışmalıdır.

İlk günler ödem, kızarıklık ve morluk olabilir. Operasyon yapıldığı için dokular yavaş yavaş birbirlerine tutunurlar ve bu belirtiler kendiliğinden geçer. Ancak eğer belirtiler kötüleşiyorsa, iyileşmiyorsa, ödem miktarı çok ciddi boyuttaysa birey doktoruna danışmalıdır.

İşlemden sonra genellikle 4 hafta boyunca cinsel ilişkiye girilmemesi ve bölgeyi uyarıcı herhangi bir eylemde bulunmaması önerilir. Bu süre bireyden bireye değişiklik gösterebilir. Bu konuda bireyin doktoru kendisine bilgi verecektir.

İşlemden sonra sodyum oranı yüksek paketli gıdalar ve tuz tüketimi kısıtlanmalıdır. Ödemin artmasını engellemek için önemlidir.

Operasyon sonrası birkaç hafta alkol ve sigara tüketiminden uzak durulmalıdır. Aksi halde iyileşme gecikebilir ve ödem fazlalığı, kanama, enfeksiyon gibi komplikasyonlar gelişebilir.

İlk günler hafif kaşıntı, sıcağa ve soğuğa karşı duyarlılığın artması görülebilir. Bu belirtiler zamanla kaybolur.

Barbie Vajina Estetiği Fiyatları Nedir?

Barbie vajina estetiği fiyatları her bireyde farklılık göstermektedir. Bunun nedeni uygulamanın bireye özel olarak planlanmasıdır. Bu nedenle net bir fiyattan söz etmek mümkün olmamaktadır.

Tedavi öncesinde fiyat bilgisi ve tedavi hakkında merak edilen diğer sorular için kliniğimizin web sitesinde yer alan iletişim bilgilerimizi kullanabilirsiniz. Ardından hemen randevunuzu oluşturabilir ve doktorunuzun muayene bulgularınızı değerlendirerek sizin için uygun bir tedavi planı oluşturmasını sağlayabilirsiniz.Doktorumuzla iletişime geçmek ve randevu almak için tıklayın.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir