Anorgazmi (Cinsel Haz Alamama) Nedir?

Kadınların büyük çoğunluğu orgazm duygusunu yaşayamıyor. Orgazm , rahim ve vajinanın cinsel ilişki bitiminde ritmik hareketlerle kasılmasıdır.

Orgazm olamayan kadınlar, cinselliği bir yük gibi algılayıp, psikolojik anlamda sıkıntılar yaşarlar. Cinsel haz alamama durumu yalnızca kadınları değil, eşleri ve çiftler arasındaki bağları da etkiler. Ayrıca kadınlarda özgüven kaybına da yol açar. Bu durumda evlilikler ve çiftler arası ilişkiler de kötü yönde etkilenir.

Anorgazmi sebepleri psikolojik , fiziksel ya da partnere bağlı olabilir. Sebebinin net olarak anlaşılması için jinekolojik muayene mutlaka gerekir.

Orgazm Bozukluğunun Nedenleri Nelerdir?

  1. Vajinal enfeksiyonlar
  2. Vajinal kuruluk
  3. Ağrılı cinsel ilişki (Disparoni)
  4. Şeker hastalığı,yüksek tansiyon,kalp hastalıkları ve bazı nörolojik hastalıklar
  5. Bazen de çiftler arasındaki psikolojik sorunlar da cinsel haz bozukluğuna sebep olabilir.

Cinsel Haz Bozuklukları Tedavisi

Tedavide birden fazla yöntem uygulanabilir.Bunlar yöntemler;

  • G noktası büyütme
  • O noktası büyütme
  • Lazerle vajinal daraltma
  • Genital bölgeye PRP uygulaması

G SHOT – O SHOT

Granfenberg noktası ya da G noktası; Vajina ön duvarında idrar çıkış deliğinden 1-2 cm içeride ve kanlanması daha fazla olan duyarlı bir bölgedir.

Orgazm sırasında aktif bir rol oynayan G noktası ,  anorgazmi tedavisi için en uygun bölgedir. Bu bölge gerek kişinin kendisinden alınan yağ enjeksiyonu, gerekse hyalüronik asit dolguları ile tek uygulamada büyütülebilir.

O noktası ise; klitoris ve klitoris etrafındaki duyarlı olan bölgedir.

G noktası ve O noktası büyütme işlemlerinde amaç, bu bölgelerdeki penis ile temas eden yüzeylerin hacminin artırılarak daha fazla uyarılması ve orgazmın kolaylaştırılmasını sağlamaktır.

Genital Bölgeye PRP Uygulaması

G noktası ve klitoris gibi orgazm sürecinde aktif rol oynayan genital bölgelere , biyolojik serum uygulanarak yapılan bir işlemdir. Kişinin kendi kanı alınarak özel bir işlemden geçirilir. Trombositten zengin plazma elde edilir ve elde edilen bu plazma G ve O bölgelerine enjekte edilir.Böylece kadınların cinsel hazza daha hızlı ulaşması sağlanır.

Lazer veya Cerrahi Olarak Vajina Daraltma

Vajinanın genişlemesi ve sıkılığını kaybetmesi sonucunda da cinsel haz bozukluğu ortaya çıkabilir.Kadınların özgüveninin azaltan ve çiflterin karşılıklı cinsel hazza ulaşmasını engelleyen vajinal genişleme, anestezi gerektirmeden , klinik ortamında ‘lazer ile vajina daraltma’ işlemi ile sıkılaştırılabilir. Cerrahi olarak da  ameliyathane şartlarında,anestezi altında vajina kesilerek ve fazlalık dokular alınıp dikilerek yapılır.

Lazer işleminde vajina sıkılaştırılırken aynı zamanda vajinal rejuvenasyon (gençleştirme) yapılmış olur.

Mersin Anorgazmi Tedavisi

Cinsel hazzı yaşayamama, orgazm olamama ya da oldukça zor orgazm olma durumlarında Monalisa Touch Lazer’e ek olarak PRP, G Shot veya O Shot uygulamaları da eklenebilir. Böylece, oluşabilecek etki arttırılır.

Eğer çiftler arasında psikolojik problemler de saptanmış ise bu tedavilere ayrıca cinsel terapiler de eklenebilir.

Mersin anorgazmi tedavisi; kliniğimizde son derece steril ortamda, gizlilik ilkelerine uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Hastalarımız işlem sonrasında aynı gün günlük yaşantılarına devam edebilirler.

Daha detaylı bilgi almak ve randevu oluşturmak için kliniğimi arayabilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir