mersin genital estetik

GENİTAL ESTETİK UYGULAMALARI

Hem kadınlarda hem erkeklerde estetik algısının değişmesiyle birlikte estetik operasyonlara olan taleplerin arttığı görülür. Özellikle kadınlarda son zamanlarda kliniklere başvuru oranı artan genital estetikler gözde operasyonların başında yer alır. Kadınlarda dış genital organlarda yapılan estetik operasyonlara genital estetik denir.

Genital Estetik Nedir?

Kadınlardaki dış genital organlar mons pubis, iç ve dış dudaklar, klitoris, vestibular bez, üretral açıklık ve vajina girişidir. Bu dış yapılarda meydana gelen estetik bozulmalar nedeniyle hastalar “genital estetik nedir?” araştırması yaparak sorunlarına çözüm arayabilirler. Son zamanlarda teknolojinin sağladığı imkanlarla operasyonlarda yüksek başarı ve hızlı iyileşme oranı veren Mersin genital estetik konusunda da uzman doktorlarla hizmet sağlar.

Genital Estetik Hangi Durumlarda Yapılır?

Genital estetik işlemlerinin tercih edilme nedenleri arasında yaşla meydana gelen sarkmalar, renk bozulmaları, doğuştan olan defektler, doğum yaptıktan sonra vajinal genişlemeler gibi gerekçeler sıkça sayılabilir. Kadınlarda genital bozulmalar cinsel ilişki sırasında kendisi ve partneri için his kaybı, dudakların genişlemesi ve sarkması nedeniyle sürtünme sonucu acı ve ağrıyı beraberinde getirebilir. Üreme olgunluğuna gelmiş ve bu operasyonlara ihtiyaç duyan her birey için genital estetik yapılabilir.

Genital Estetik Neleri Kapsar?

Genital estetik operasyonlarının kapsamı geniştir. İç ve dış dudaklardaki sarkma ve doku fazlalıklarını düzeltme (labioplasti), kızlık zarı dikimi, vajinal açıklığın daraltılması (vajinoplasti), klitoris üzerindeki katlantıların alınması, perineum bölgesinde doğumla meydana gelen defektin onarımı, genital renk açma işlemi bu operasyonlar arasına girer.

Mersin Labioplasti

Labioplasti denen vulvadaki iç dudakların kısaltılmasıyla estetik bir görünüm sağlayan işlemde en başarılı sonuç için muayene sonrası hastanın beklentileri değerlendirilmelidir. Genital estetik işlemleri son zamanlarda gelişmiş tıp uygulamaları sayesinde pratik ve başarılı sonuçlar vadeden operasyonlar olsa da hastaların beklediği sonuçları alması açısından doğru hekim ve klinik oldukça önemlidir. Genital estetik Mersin ilinde işinde tecrübeli uzman jinekologlar tarafından verilen hizmetlerde hastaların ulaşabileceği uygulamaları barındırır.

Mersin Vajinoplasti

Vajina oldukça esnek bir organdır ve genelde doğum, yaşlanma, menopoz dönemi nedeniyle kaslardaki zayıflama ile genişler. Vajinoplasti, vanijinal açıklığın artmış olduğu durumlarda yapılan ve bu açıklığı istenen darlığa ulaştırma işlemidir. Mersin vajinoplasti açısından uzman hekimleriyle hizmet veren bir şehir olduğundan hastalar için en iyi hekim seçeneklerini bulmak mümkündür.

Mersin Barbie Vajina Estetiği

Son zamanlarda sıkça tercih edilen Barbie vajina estetiğinde birkaç işlem uygulanır. Hedeflenenler iç dudaklarda sarkmanın en aza indirilmesi, vajinal açıklığın azaltılması, klitoris üzerindeki katlantıların alınmasıdır. Hem estetik bir görünüm hem de cinsel ilişkide alınan hazzı artıran bir operasyondur. Çokça jinekoloji kliniği seçeneği barındıran Mersin labioplasti ve Barbie vajina estetiği için uygun bir seçim olabilir.