Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi

Lazerle idrar kaçırma tedavisi; kadınların sosyal ve cinsel yaşamlarını etkileyen son derece sık karşılaşılan önemli bir durumdur. Kadınlar bu tür sıkıntılarla karşılaştıklarında sıklıkla bu durumu saklarlar ve doktora gitmek istemezler.

İdrar Kaçırmanın En Sık Sebepleri

  • İlerleyen yaşla birlikte bağ dokusunun zayıflaması
  • Gebelik, çok sayıda doğum yapmış olmak
  • İri bebek ve benzeri sebeplerle zor doğum
  • Obezite, sigara kullanım öyküsü
  • Şeker hastalığı ve sinirsel bir takım rahatsızlıklar
  • Menapoz gibi durumlar (kadınlık hormonu olan östrojen hormonunun azalması)

Temelde 2 Çeşit İdrar Kaçırma Sorunu İle Karşılaşıyoruz

  • Birincisi bizim stres inkontinans olarak isimlendirdiğimiz öksürmek, gülmek, hapşırmak gibi karın içi basıncını arttıran durumlarda idrar kaçırma
  • İkincisi urge inkontinans, genelde kadınlık hormonu olan östrojenın yetersizliğine bağlı olarak en sık ileri yaşlarda gördüğümüz tuvalete yetişememe şeklinde olan idrar kaçırmadır.

Bu hastalara kegel egzersizleri gibi birtakım egzersizler ya da bazen ilaç tedavileri veriyoruz.
Özellikle karın içi basıncı arttıran durumlarda gördüğümüz idrar kaçırmalarda cerrahi operasyon öneriyoruz. Lazerle idrar kaçırma tedavisi operasyonlarında genellikle hemen sonuç alıyoruz. Ancak ameliyatlar anestezi gerektiriyor. Ameliyat sonrası hastalarda ağrı acı hissi olabiliyor. Hastanede 1 gün yatış gerektiriyor. İyileşme süreci 1 ayı bulabiliyor.

Günümüzde bu tür hastalara anestezi ve dikiş gerektirmeyen lazerle idrar kaçırma tedavisi uyguluyoruz. İşlem süresi 20 dakikadır. Hastada iş güç kaybına sebep olmaz. Hastalar işlem sonrası hemen işlerine dönebilirler. Anestezi gerektirmez, ağrısız ve acısız bir işlemdir. Etkisi 10 gün sonra başlar, 6 haftanın sonunda maksimum etki görülür. İlk bir hafta sulu akıntı görülebilir, normaldir.

Lazer, vagen en üst epitel tabakasını kalınlaştırır. Epitel altında bağ dokusunda kollajen oluşumunu ve kanlanmasını arttırır. Dolayısıyla işlem sonrası hastada vajinal dolgunluk hissi olur. Vajinal sıkılaşma, yenilenme, canlanma görülür. Vajinal kuruluk ortadan kalkar. Sık enfeksiyon geçirenlerde enfeksiyonlara yatkınlık azalır. Cinsel hazda da artış görülür. Genelde tek seans yeterlidir. Bazen 6-8 hafta sonra ikinci seans gerekebilir.

Lazerle idrar kaçırma tedavisi her iki tip idrar kaçırmada da son derece etkili, yüz güldürücü bir yöntemdir.

Lazerle İdrar Kaçırma Tedavisi Fiyatı

Lazer operasyonunun basit ve kolay yapılıyor olması, ameliyattan sonraki enfeksiyon kapma riskinin düşük olması hasta ve doktor açısından çok avantajlı görünmektedir. Bu sebeple lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatı birçok hasta tarafından merakla aranmaktadır. Lazerle idrar kaçırma tedavisi fiyatı, işlem yapılan bölge ve seansa göre değişiklik göstermektedir. Bu nedenle tedavi fiyatını öğrenmek için kliniğimiz ile iletişime geçerek bilgi ve randevu alabilirsiniz.