Lazerle Vajinal Sıkılaştırma

Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemleri, son zamanlarda çok daha fazla tercih edilen ve vajinoplasti ameliyatlarına nazaran daha çok güven duyulan işlemlerdir. Kadınlar için hem sağlık hem de cinsel yaşam açısından önem arz eden bu işlemler, birçok farklı neden çerçevesinde yapılabilir. Eğer tedavi edilmezse sağlık ve cinsel hayat üzerinde olumsuz durumlara sebep olan sorunlar, günümüz teknolojileri ile basit bir çerçevede tedavi edilmektedir. Bu teknolojilerden yardım almak ve güvenilir bir tedaviye sahip olmak istiyorsanız, mersin kadın doğum ile iletişime geçerek uzman doktorlardan bilgi alabilirsiniz.

Lazer ile yapılan vajinal sıkılaştırma işlemleri, vajina gençleştirme ve vajina yenileme işlemlerine de olanak tanımaktadır. Bu kapsamda kullanılacak olan lazerler, uygulama yapılan alanda cilt alt kolajenlerini ve lazer enerjisini birleştirir. Bu sayede var olan bağ dokusu da artırılmış olur. Bu tedavi şeklinin uygulanıyor oluşu, sağladığı birçok faydanın yanında özellikle de ilerleyen yaşlarda ortaya çıkan öksürme, gülme ve hapşırma gibi durumlardan sonra idrar kaçırma problemlerini ortadan kaldırır. Bu sayede çok daha sağlıklı bir yapıya sahip olunarak refah bir gündelik yaşam elde edilir. Kadın doğum mersin, tedavinin işlevleri ve detayları hakkında size daha ayrıntılı bilgi aktaracak ve yardımcı olacaktır.

Vajina Neden Genişler?

Vajina genişlemesi, belirli yaş aralıkları dahilinde birden çok sebep ile ortaya çıkabilir. Bu sebepleri maddeler halinde şu şekilde belirtebiliriz:

 • Ağır kilolu bir doğum sürecinin atlatılması
 • Yaşınızın ilerlemiş olması
 • Cinsel ilişkiye girme sıklığının çok olması
 • Kürtaj durumu geçirmiş olmanız
 • Jinekolojik müdahaleler geçirmiş olmanız
 • Menopoz dönemine girmeniz
 • Mevcutta bulunan bağ dokusunun zayıf bir yapıda olması

Bu saymış olduğumuz faktörler ile beraber vajina genişleme durumlarına rastlanılabilir. Bunun sonucunda ise birçok kadının günlük yaşantısının sekteye uğrayarak refah düzeyinin düştüğü görülür. Bu sebepten dolayı da mevcut kollajen yapısı daha fazla zarar almadan tedaviye girilmeli ve güvenilir bir vajina sıkılaştırma işlemi uygulanmalıdır. Mersin kadın doğum doktoru, belirli muayene süreçleri dahilinde gereken uygulamaları sizler için yapacaktır.

Hangi Durumlar Dahilinde Lazerle Vajinal Sıkılaştırma Uygulamasına Başvurabiliriz?

Günümüzde birçok kadın yaşadığı vajinal problemler ile kendisine uygun tedavi şeklini aramaktadır. Acısız, ağrısız ve kısa zaman dilimlerinde olması istenen bu tedavi şekilleri, ameliyatsız olacak şekilde mersin kadın doğum uzmanı tarafından uygulanır. Yapılan bu lazerle vajinal sıkılaştırma işlemi, hiçbir ağrı, sızı hissetmeden uygulanmaktadır.

Eğer aşağıda yer alan problemlerden birisine sahipseniz, sizler de bu uygulamayı tercih ederek ameliyatsız bir şekilde tedavi olabilirsiniz.

 • İdrar kaçırma durumlarına sahipseniz
 • Cinsel ilişki sırasında orgazm olamıyorsanız
 • Rahminizde sarkmalar yaşıyorsanız
 • Vajina kuruluk problemleri yaşıyorsanız
 • Bağırsak sarkması mevcutsa

Bu ve bunun gibi durumlar dahilinde uzman doktorlara başvurabilir ve basit bir şekilde tedavinizi yaptırabilirsiniz. Günümüzde birçok insan, acısı ve ağrısız olması sebebi ile lazerle vajinal sıkılaştırma işlemlerini uygulatmaktadır. Sizler de hiçbir şüpheye yer vermeden kısa sürede tedavi olabilirsiniz.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırma Nasıl Yapılır?

Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemleri, ameliyat ile yapılan işlemlere nazaran çok daha kısa süre içerisinde tamamlanır. Bunun yanında, lazer ile yapılıyor olması, acı ve ağrı durumlarının görülmesini de engeller. Sizler de bu kısa süreli tedavi sürecine dahil olabilir ve uzman doktorunuz ile beraber başarılı bir şekilde var olan problemleri çözüme kavuşturabilirsiniz.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırmanın Etkisi Nedir?

Vajina üzerinde tercih edilen lazerler, kolajen ve elastik bağ dokuları üzerinde büyük bir etkiye sahiptir. Yapmış olduğu işlevler sayesinde ablatif ve termal etkileri uyaran bu uygulama, vajina üzerindeki güçsüz bağ dokusunun da güçlenmesini sağlar.

Vajina sıkılaştırma işlemleri, diğer tedavi şekilleri gibi uzun süreli değildir. Doktorlar tarafından yapılacak olan müdahaleler ile kısa sürede tedavinizi olabilir ve günlük yaşantınızı aksatmadan işlerinize devam edebilirsiniz. İşlemler sırasında cerrahi müdahalelere yer verilmemesi, tedavi sonrasında görülebilecek olan komplikasyonların da oluşmasının önüne geçer.

Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemlerinden sonra görülebilecek olan bazı durumlar ve cinsel birliktelik süreniz hakkında doktorunuz size bilgi verecektir. Bu sayede çok daha sağlıklı bir tedavi sürecine sahip olacaksınız.

Lazer Vajinal Sıkılaştırma Tedavisi Vajinoplasti midir?

Vajinoplasti, yapılan müdahaleleri cerrahi düzeyde tutan bir tedavidir. Lazerle yapılan müdahaleler ise adından da anlaşılacağı gibi yalnızca lazerler yardımı ile uygulanır. Son teknoloji tıbbi ürünler olan bu lazerler, vajinalarınızda yer alan problemleri çok daha basit bir şekilde tedavi edeceği için vajinoplasti gibi herhangi bir ameliyata da gerek bırakmaz.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırma Avantajları Nelerdir?

Lazerle vajinal sıkılaştırma işlemleri, genel olarak orta ya da hafif şiddette oluşan problemler için kullanılır. Ancak bu müdahalelerin yapılabilmesi için ilk olarak uzman doktor tarafından incelemelerin yapılması gerekir. Mersin kadın doğum uzmanı, yapacak olduğu muayeneler ile sizin bu tedaviye uygun olup olmadığınızı belirtecektir.

Genel olarak kadınlarda yaşanan adet bitişlerinde yapılan bu operasyonlar, kadınlarda bulunan hormonsal düzeyin en yüksekte tutulduğu zaman dilimleri içerisinde gerçekleştirilerek tamamlanır. Bu sayede iyileşme süreçlerinin de daha hızlı ve daha etkili olması hedeflenir. Eğer idrar kaçırma problemleri ile uğraşıyorsanız, lazerle vajinal sıkılaştırma işlemleri size büyük ölçüde yardımcı olacaktır. Bunun yanında, vajinanızın gençleşmesini ve yenilenmesini de sağlayabilirsiniz.

Tüm tedavi sürecinizin tamamlanması ve sağlıklı bir yapıya kavuşmanız ile beraber, geçmişte yaşanan orgazm sorunlarınız da çözüme kavuşmuş olacaktır. Bu sayede ilişkiniz sırasında cinsel tatmininizin de oluşmasını sağlayabilirsiniz.

Uygulamanın tipine bağlı olarak görülen komplikasyonlar, ağrısız ve risk oranı düşük olan operasyonlar sonrasında görülebilir. Fakat bu ağrısız süreç sayesinde komplikasyonların da çok düşük riskli olacağını söyleyebiliriz. Lazer vajinal sıkılaştırma işlemleriniz hakkında bilgi almak ve bir uzmana danışmak istiyorsanız, kadın doğum mersin ile irtibata geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Lazerle Vajinal Sıkılaştırma