mersin kadın doğum

Perineoplasti Nedir?

Normal doğum sırasında epizyo adı verilen doğum kesisi bazen hoş olmayan bir görüntüyü geride bırakabilir. Bu kötü görünümlü doğum dikiş izleri kadınların cinsel hayatlarında bazı sorunlara sebep olabilir. Ayrıca genital estetik görünüm açısından da problem yaratabilir ve kişilerde özgüven eksikliğine sebep olabilir.

Doğum Dikiş İzlerindeki Kötü Görünüm Sebepleri Nelerdir?

Doğum dikiş izleri estetik olarak cerrahi ya da cerrahi olmayan bazı yöntemlerle düzeltilebilir. Doğum dikiş izlerindeki kötü görünümün sebepleri;

1– Zor doğumlar ; Travmatik ve uzun süren doğumlarda genital bölgefazlaca ödemlenir ve yırtılır. Ayrıca vakum forseps gibi doğuma yardımcı aletler kullanımında doğum kesi yeri uzar ve dikiş izleri çok belli olur.

2- Doğum dikiş izlerinin iltihaplanması; İltihaplanma sonucunda dikişler kendiliğinden açılabilir ve enfeksiyona bağlı estetik açıdan kötü birgörünüm oluşabilir. Bu yüzden doğum sonrası genital bölge bakım vetemizliği son derece önemlidir.

3- Doğum dikişlerinin tutmaması

4- Onarılmamış genital bölge yırtıkları; Özellikle evde yapılan doğumlarda yırtıklar onarılmazsa vajinada kötü bir görünüm oluşabilir.

5- Derin ve uzamış epizyolardaki perine yırtıkları; Gebelikler ve vajinal doğumlar genişlemelere neden olabilir. Vajinal gevşemehem kadın hem erkekte cinsel ilişkide bolluk hissi ve cinsel isteksizlik problemlerine yol açabilir.Bu tür problemler yaşayan hastalarda vajina daraltma ile birlikte doğum dikiş izlerinin silinmesi ameliyatı da yapılabilir.

Perine Estetik Ameliyatı Mersin

Genital estetik ameliyatlarda Labioplasti (İç dudak estetiği), Klitoral Hudoplast i(Klitoral katlantıların estetik olarak giderilmesi) ile birlikte vajina daraltma ve perine estetik ameliyatları kombine ameliyatlar olarak aynı seansta yapılabilmektedir. Böylece genital bölge hem içten hem de dıştan düzeltilmiş olur. Yaklaşık 2 saat süren bir ameliyatla hem estetik hem fonksiyonel anlamda son derece güzel bir görünüm elde edilmiş olur.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir