Barbie vajina estetiği; iç dudakların küçültülmesi, dış dudakların daha dolgun görünmesi için uygulanan bir cerrahi prosedürdür. Bu ameliyat sırasında dış dudakları dolgun bir yapıya kavuşturmak için hazır hyaluronik asit gibi maddelerden yardım alınır.

Klitoris etrafında bulunan fazla dokular çıkarılır. Vajinası genişlemiş olan kadınlarda perine bölgesi yükseltilerek vajinanın daralması sağlanır.

Bu operasyon vajinayı daha estetik bir görünüme kavuşturur ve cinsel ilişki esnasında duyulan hazzın artmasını sağlar. Kişinin partneriyle birlikte olurken kendine daha fazla güvenmesine ve daha rahat ilişki kurmasına olanak tanır. Utangaçlık, ilişkiye kkonsantre olamama ve buna benzer problemleri ortadan kaldırır.

barbie vajina estetiği

Barbie Vajina Estetiği Nedir?

Dış genital organların şekli, rengi ve görünümü herkeste farklıdır. Ancak genelde renk olarak canlı, açık, pembemsi bir renktedir. Şekil yönünden simetrik bir yapısı vardır. Klitorisi iç dudaklar, iç dudakları ise dış dudaklar örter. Sarkan, iri görünümlü veya kırışmış dudaklar dış genital organların estetik görünümünü bozar. Bu durum vajina sağlığının da olumsuz etkilenmesine yol açar.

Barbie vajina estetiği, dış ve iç dudakları orantılı hâle getirmek için uygulanan bir işlemdir. Klitorisin üzerindeki fazla deri katlantıları bu operasyonla giderilir. İç dudakalr küçültülür ve dış dudaklar dolgunlaştırılır. Böylelikle vajina daha çekici bir görünüm kazanır.

Dış genital bölgedeki yapısal bozukluklar Barbie vajina estetiğiyle çözüme kavuşturulur. Dudakların arasında meydana gelen sarkma ve boyut farklılıkları bu sayede ortadan kaldırılır.

Bu sorunların yol açabileceği şikâyetler de böylece engellenmiş olur. Cinsel ilişki sırasında ağrı, kanama, tahriş kaşıntı ve adet döneminde hijyen problemi bunlara örnektir.

Kimler Barbie Vajina Estetiği Yaptırabilir?

Ergenlik dönemine giren her kadın bu ameliyatı olabilir. Kişide Barbie vajina estetiğini gerektirecek şekil bozuklukları varsa bu operasyon zorunluluk hâlini alır.

Genel sağlık durumu ameliyata uygun olan, cerrahi operasyona engel teşkil edecek bir rahatsızlığı bulunmayan ehrkes bu tedavi yönteminden faydalanabilir.

Barbie vajina estetiği öncesi/ sonrası

Barbie Vajina Estetiği Nasıl Yapılır?

Genel veya lokal anestezi altında gerçekleştirilebilen bu operasyon yaklaşık 30 ila 60 dk sürer. Operasyonda vajen dokusundaki asimetriler ve sarkmalar düzeltilir. Vajina daraltılır, yeniden restore edilerek eski görünümüne kavuşturulur. Bu işlem vajinanın anotomik ya da seksüel fonksiyonlarına zarar vermez.

İşlem sırasında aşağıdaki yöntemlerden yararlanılır:

Labioplasti

Bu uygulama, iç dudakları simetrik olarak küçültür. Tek dudağa uygulanabileceği gibi, her iki dudağa da yapılabilir.

Klitoral Hood Redüksiyonu

Klitoris bölgesinin üzerinde kişiyi rahatsız eden doku fazlalığı olabilir. Hood Redüksiyonu ile bu gereksiz dokular alınır. Bu işlem sırasında; uzatılmış klitoral-U süspansiyon veya Y insizyon gibi kesi tekniklerinden yararlanılır.

Klitoris dokusu uyarılmaya eskisinden daha duyarlı bir hâle gelir. Cinsel ilişkideki tatminlik düzeyini artırır.

Labium Majuslara Yağ Enjeksiyonu (Otolog Yağ Transferi )

Dış dudaklarda oluşan sarkma ve doku kaybı bu işlemle tedavi edilir. Daha dolgun ve genç bir görünüm meydana getirir. Hastanın vücudundan liposuction yöntemi kullanılarak elde edilen yağ dokusuyla uygulanır.

Dolgu maddesi dış dudaklara enjekte edilerek daha hacimli bir yapıya kavuşması sağlanır. Ayrıca sentetik doku maddelerinden de yardım alınabilir.

Barbie Vajina Estetiği Sonrası

  • İşlemin ardından kişinin hastanede kalması gerekmez. Aynı gün taburcu edilir.
  • Operasyonda estetik dikişler kullanıldığı için düşme riski söz konusu değildir. Belirli bir süre sonra alınması gerekmez.
  • Kişi hastaneden çıktıktan sonra duş alabilir fakat ilk günlerde küvete girmesi önerilmez.
  • Ameliyat sonrası ilk 2 hafta jakuzi, sauna, havuz gibi alanlardan uzak durulması tavsiye edilir.
  • Cinsel birliktelik için 15-20 gün beklemek önerilir.

Daha detaylı bilgi için Mersin Barbie vajina estetiği alanında uzman olan Op. Dr. Özgü Keskin Yılmaz ile iletişime geçebilirsiniz.