Kızlık zarı, açıklığı çevreleyen ince bir zar dokusundan oluşmaktadır. Kızlık zarının herhangi bir biyolojik işlevi bulunmamaktadır. Bu doku vajinal açıklığın birkaç cm içerisinde yer alır. Günümüzde de kızlık zarı yırtılmaları çeşitli sebeple meydana gelebilmekte ve kişilere problem oluşturabilmektedir. Cinsel yolla yırtılabilen kızlık zarının çeşitli faktörler sebebiyle de hasar görebilmesi mümkündür. Ağır spor aktiviteleri, motor kullanmak, mastürbasyon, travma ve kazalar sonucu kızlık zarı yırtılması ortaya çıkabilmektedir.

Bu tür sebeplerden ötürü kadınlar evlilik öncesinde ilgili hekime başvurarak tedavi olabilmektedir. En sık uygulanan kızlık zarı dikimi operasyonlarıyla alınan verim yüksektir. Kısa süre içerisinde evlenmeyi düşünen kişiler için geçici kızlık zarı dikimi, uzun vade de ise kalıcı kızlık zarı dikimi operasyonları yapılabilmektedir. Yapılan kızlık zarı dikimi işlemi doktor haricinde kimse tarafından anlaşılmamaktadır. Kızlık zarı dikimi ne zaman yapılır sorusunda çeşitli durumlar göz önüne alınarak şunları söylemek mümkündür;

  • İşlemin yapılma zamanı genellikle adet bitiminden sonrasında gerçekleşebilir.
  • Kızlık zarı dikiminin zamanı evliliğe göre belirlenmektedir.
  • Bir aydan daha uzun sürede gerçekleşecek evliliklerde kalıcı kızlık zarı dikimi işlemi yapılmaktadır.
  • Bir aydan daha kısa sürede evlilik gerçekleşecekse düğünden yaklaşık bir hafta önce geçici kızlık zarı dikimi işlemi yapılır.

Kızlık zarı dikimi Mersin hasta mahremiyetini koruyarak sizlere en iyi hizmeti vermektedir. Durumunuza göre kızlık zarı dikiminin zamanı kliniğimizde belirlenerek ön görüşme sağlanmaktadır. Tüm süreç hakkında bilgi edinmek için iletişime geçebilir, uzman hekimlerimizden yardım alabilirsiniz.

Kızlık Zarı Dikimi Nerede Yapılır?

Kızlık zarı kendini onaramayan bir yapıdır. Bu sebeple isteğe göre doktorlar tarafından cerrahi müdahale gerektiren bir işlemdir. 18 yaş altında bulunan kişilerde anne baba onayı gerekmektedir. Zorunlu sebeplerden ötürü yapılan kızlık zarı dikimi işlemleri kamuya bağlı devlet hastanelerinde ve özel kliniklerde yapılabilmektedir. Fakat bu müdahalenin de alanında uzman ve tecrübeli hekim ve klinikler tarafından yapılması sağlıklı ve olumlu sonuçlar alabilmek için oldukça önemlidir. Mersin kızlık zarı dikimi arayışındaysanız kliniklerimize gelerek temiz ve hijyen ortamlarında tedavi olabilirsiniz.

Kızlık Zarı Diktirme Fiyatları

Kızlık zarı dikimi fiyat değişkenliği hemen hemen her doktora, operasyona ve kliniğe göre belirlenmektedir. Bu işlem anestezi altında yapılarak fleb yöntemi ve geçicilik kalıcılık yöntemleriyle şekillenmektedir. Bu sebeplerden ötürü kızlık zarı dikiminde tek bir fiyat belirlenmemesinde çeşitli kriterler yatmaktadır. Kızlık zarı fiyatları hakkında çok fazla araştırma yapılmaktadır. Net olarak bir fiyat alabilmek için jinekolojik muayene gerekir. Hastanın durumu ve operasyon yöntemi belirlenerek bir fiyat çıkartılır. Bu fiyatlara operasyonda kullanılan özel tıbbi aletler de etki etmektedir. Operasyon sonrasında gerçekleşecek cinsel ilişki sonucunda istenen kanamalar meydana gelecektir.

2023 yılında kızlık zarı dikimi fiyat aralıklarına bakıldığında genel olarak 6000-9000 TL arasında değişebildiği görülmektedir. Mersin kızlık zarı dikimi konusunda uzman bir hekim arayışındaysanız, Op. Dr. Özgü Keskin Yılmaz alanında uzman ve tecrübe sahibi hekimlerimizden biridir. Gönül rahatlığıyla tüm sürecinizi titizlikle yürüterek istenilen sonuçların alınmasında büyük rol oynamaktadır. Sizlerde fiyatlar hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız bizimle iletişime geçebilir, ön muayene için kliniklerimize gelebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir