Vajinismus Tedavisi Ne Kadar Sürer?

Bir cinsel birleşme problemi olarak ifade edilebilecek olan vajinismus, vajinal kasların istemsiz kasılmaları nedeniyle ilişkinin gerçekleşmemesi ya da oldukça ağrılı şekilde olması olarak açıklanmaktadır. Genellikle bu sorun “cinsel ilişkiye girememe hastalığı” ya da “ilk gece korkusu” isimleriyle de anılmaktadır. Bir diğer şekilde vijinismus; vajina içine kişinin isteği ve de arzusu olmasına rağmen penis, parmak, fitil ve tampon gibi cisimleri alamaması olarak tanımlanmaktadır.

  • Çoğunlukla psikolojik nedenlerin rol oynadığı vajinismus problemi çoğu çift tarafından Lamine diş modelleri oluştuktan sonra diş hekiminiz sizin için bir deneme randevusu oluşturmaktadır. Bu deneme randevusunda ise doğal diş ve lamine diş arasındaki uyumu sağlayacak form ve boyut kontrolü gerçekleştirilir. Oluşturulan lamine rengi ve diş boyutu beklentinizi karşılıyor ise kaplamalar dişinizin üzerine yapıştırılmaktadır.

  • Lamine diş kaplamasını yapıştırmadan önce diş hekiminiz tarafından doğal dişinizin üzerinde bulunan yemek artıkları ya da bakteri plakları temizlenmektedir. Ardından hazırlanan asit solüsyonu dişinizin üzerine sürülerek pürüzlendirme işlemi gerçekleştirilmektedir. Akabinde ise lamine diş kaplamanız yapıştırılmaktadır.

Daha fazla detaylı bilgi için https://ozgukeskinyilmaz.com/mersin-vajinismus-tedavisi/ sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Tavsiye Edilen Yazılar

Henüz yorum yapılmamış, sesinizi aşağıya ekleyin!


Bir Yorum Ekle

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir